Piesakies šodien!

Kā radīt krāšņu dobi?

Meistarklase ilgstoši ziedošas un dekoratīvas dobes izveidei.
Formāts

Ieraksts

Ilgums

90 minūtes

Ieskats meistarklases saturā

Šīs meistarklases laikā Tu gūsi atbildes uz jautājumiem:

Ko ņemt vērā vēl pirms dobes izveides? 

Bez steigas! Pirms dodies uz stādu placi, rodi atbildes uz jautājumiem, kas palīdzēs Tev jēgpilni un efektīvi izplānot savu sapņu dobi. 

Pēc kādiem principiem izvēlēties augus dobei?

Tu gūsi lietošanai ērtu sarakstu, ar kā palīdzību varēsi radīt gadu no gada ziedošas un krāšņas puķu dobes. Uzzini, kā izvairīties no tipiskām kļūdām, ko un kāpēc stādīt priekšplānā un kas labāk iederēsies otrā plānā!

Kā padarīt dobi krāšņu un pilnīgu?  

Tu uzzināsi, kādus augus izvēlēties, lai dārzu caurvītu krāsas un sajūtas. Radi augu daudzveidības iedvesmotu puķu dobi, kas priecēs Tevi neatkarīgi no laikapstākļiem. 

Kā radīt viegli kopjamu dobi?

Puķu dobe, līdzīgi kā ikviens dzīvs organisms, laikam ejot pilnveidosies un mainīsies. Ir svarīgi parūpēties, lai tā būtu ērti kopjama. Uzzini, kas jāņem vērā, lai varētu atvēlēt savu brīvo laiku ainavisku mirkļu baudīšanai. 

• Kā atdzīvināt dārzu?

Meistarklasē dzirdēsi arī vērtīgus padomus par to, kā pievilināt savai dobei čaklos un krāsainos dabas draugus – kustonīšus. 

Mūsu studentes ir sajūsmā 

Pieredzē balstītas dziļas zināšanas no pasniedzēja puses jebkurā interesējošā jautājumā. Vērtīga informācija, praktiski ieteikumi gan pieredzējušiem, gan iesācējiem dārzkopjiem. Ļoti atsaucīga un zinoša pasniedzēja.
Konstruktīva saruna, praktiski piemēri, feina kompānija, daudz jautājumu. Noteikti ir vērts apmeklēt.
Ļoti daudz noderīgas informācijas, atbildes uz konkrētajiem jautājumiem ārpus norādītās tēmas. 

Gunita Leitone

Dārzniece, Dārza skolas dibinātāja un pasniedzēja 
par mani
   Dārzs sniedz prieku un piepildījumu – īpaši tad, ja to radījusi esi Tu pati. Manuprāt, “Dārza Skolas” dāvātā pieredze palīdz tās dalībniekiem uzdrošināties pasapņot un gūt padziļinātas zināšanas – gan klausoties mācību materiālus, gan arī sazinoties savā starpā.
    Es no sirds ticu, ka pilnveidojoties un iedvesmojoties mēs varam radīt pasakainu skaistumu. Ir brīnišķīgi ļauties uzzināt ko jaunu, jo nav taču noslēpums, ka daba ir mainīga. Mainies kopā ar to!
    Arī es pati ikdienā pilnveidojos un sekoju līdzi jaunākajiem pētījumiem. Esmu ieguvusi parka dārznieka kvalifikāciju Bulduru dārzkopības vidusskolā. Pašlaik apgūstu augsnes mikrobioloģiju un auglības uzlabošanu pēc Dr.Elaines Inghemas programmas.
    Esmu dibinājusi un vadu uzņēmumu SIA “Dārza Svētība”, kur ikdienā palīdzam klientiem ar dārzu projektēšanu, ierīkošanu un kopšanu. Jau kopš 2019.gada vadu gan klātienes, gan tiešsaistes kursus un seminārus.

Daudzveidība

Dārza dzīve nekad nav vienmuļa vai garlaicīga. Dārznieka profesiju caurvij botāniķa, ainavista, ķīmiķa, fiziķa, mikrobiologa, psihologa, matemātiķa profesijas, kuras vieno viens – nerimstoša mīlestība pret dabas varenību un skaistumu. Mīlestību iemācīties nevar – tā piedzimst pati no sevis. Taču Tu vari iemācīties, kā ilgtspējīgi un radoši savu mīlestību iedzīvināt krāšņā un ziedošā mākslas darbā.

Līdzsvars

Nav noslēpums, ka dabā viss ir līdzsvarā. Arī šeit – meistarklasē – dalīsimies reālā pieredzē par to, kā saglabāt dabā tās pašas radītās vērtības. Priecēsim sevi un citus, vienlaikus parūpējoties par dabu pārbaudītām un dabīgām metodēm. 

Vērtības

Es no sirds ticu, ka daba un tās dāvātais skaistums nav pašsaprotams. Mums katram vajadzētu mācīties dabai dot un sniegt atbalstu tās resursu atjaunošanai. Meistarklasē Tu uzzināsi, kas ir svarīgi, ceļā uz līdzsvarotu un piepildītu dabas ainavu. 

Ilgtspējība

Es pati kā dārzniece darbojos jau kopš 2013. gada. Protams, gadu gaitā esmu apguvusi ne vienu vien teorijā balstītu praksi, taču šeit dalīšos tikai un vienīgi ar reāli pārbaudītām un izzinātām vērtībām. Teorijai īstā vieta ir mācību grāmatās. Es esmu šeit, lai Tev parādītu un pastāstītu, kā šīs zināšanas iedzīvināt praksē!

Ziedošu un radošu ceļojumu vēlot,
Gunita

studentes

pabeigti projekti

praktiska pieredze

Dārza skolā pieejamie kursi

Created with